Jak wybrać serwer na stronę firmową?

jaki wybrać hosting serwer na stronę internetową

Jeżeli jesteś osobą początkującą, tworzysz swoją pierwszą stronę internetową lub bloga, to pewnie zastanawiasz się, jaki hosting będzie dla Ciebie najlepszy. A może myślisz o tym, że płacisz zbyt dużo za dotychczasowy hosting? Pomożemy Ci znaleźć o wiele lepsze rozwiązanie. Zanim podejmiesz decyzję, który hosting wybierasz, najpierw warto poznać podstawy w tym temacie.

Co to jest hosting?

Mówiąc najprościej hosting to miejsce na serwerze, na którym możesz zmieścić stronę internetową w Internecie, utworzyć skrzynki e-mail dla siebie oraz dla swoich pracowników, przechowywać pliki oraz mieć do nich dostęp przez Internet.

Jak wybrać hosting? Który będzie najlepszy?

Lepiej nie decyduj się na zakup serwera od nieznanej nikomu firmy. Później możesz mieć problemy z dostępnością Twojej strony internetowej. Taki hosting może być również awaryjny. Powinieneś wziąć pod uwagę kilka parametrów przy wyborze usługi. Jeżeli masz małą stronę to wystarczy Ci około 1 GB pojemności serwera. Musisz mieć transfer przynajmniej 20 GB. Sprawdź również, czy liczba kont e-mail nie jest ograniczona. Zwróć uwagę również na uptime, czyli procentową liczbę określającą, ile czasu w ciągu roku hosting działał bez żadnej awarii. Jeżeli masz stronę z systemem z CMS WordPress, to w ramach hostingu potrzebne Ci będą takie technologie jak: PHP, baza danych MySQL, FTP. Przy wyborze hostingu warto jest również zapytać o opinie znajomych, którzy już korzystali z takiej usługi. Oczywiście, sprawdź dokładnie również cenę serwera. Najważniejsze w tym wszystkim jest posiadanie obsługi PHP i dostępu do bazy danych MySQL, żeby na tym hostingu mogła działać strona CMS WordPress.

Co to jest serwer współdzielony w Katowicach?

Serwer współdzielony w Katowicach z uwagi na to, że jest tanim oraz bezpiecznym rozwiązaniem, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem niewielkich przedsiębiorstw oraz początkujących blogerów. Serwer współdzielony w Katowicach jest zarządzany całkowicie przez administratorów firmy hostingowej. Działa na jednej bardzo prostej zasadzie. Na jednym serwerze w tym samym czasie funkcjonuje kilka różnych stron internetowych. Jako klient jakiejś firmy otrzymujesz dostęp do autorskiego lub licencjonowanego panelu administracyjnego. Raczej nie powinieneś mieć żadnych problemów z obsługą hostingu. Nie musisz mieć rozbudowanej wiedzy technicznej. Najważniejszą wadą serwera współdzielonego w Katowicach jest jego stabilność oraz limitowane zasoby, które zostały przydzielone poszczególnym serwisom opierających się na tej samej instancji. Niestety bez względu na to, jak kosztowny pakiet wykupisz w firmie hostingowe, jest ryzyko, że przy dynamicznym zwiększeniu się ruchu na stronie wyczerpiesz zasoby. Wtedy przez jakiś czas Twoja strona byłaby zablokowana, a tego z pewnością byś nie chciał. Może się też zdarzyć, że inny portal, który mieści się na tym samym serwerze współdzielonym w Katowicach, odwiedzi bardzo wiele osób w tym samym czasie, na przykład wtedy, gdy będzie on miał jakąś bardzo dobrą promocję. Wtedy też będziesz mógł to odczuć na własnej skórze, ponieważ Twoja strona będzie dużo wolniej działała.

Serwer VPS w Bielsku- Białej- jak działa?

Serwer VPS w Bielsku- Białej jest rozwiązaniem pomiędzy hostingiem współdzielonym a serwerem dedykowanym. To wirtualna maszyna, która jest instalowana na serwerze. Użytkownik otrzymuje wszystkie parametry tylko dla siebie. Jest to bardzo duża zaleta, bo masz pewność, że obok Ciebie nie ma żadnego innego serwisu, który mógłby sprawić, że Twój portal ucierpi. Jednak minusem jest to, że za serwer VPS w Bielsku-Białej można bardzo łatwo przepłacić. Do wad tego rozwiązania należy również zaliczyć konieczność posiadania umiejętności potrzebnych do obsługi serwera. Można również skorzystać z pomocy administratora, ale to wiąże się z kolejnymi i bardzo dużymi kosztami. Musisz samodzielnie troszczyć się o tworzenie wszelkich kopii zapasowych. Poza tym serwer VPS w Bielsku-Białej nie uchroni Cię w sytuacji, gdy przekroczysz zasoby. Ich wielkość jest określana przez zakupem serwera VPS w Bielsku-Białej. Gdy nieoczekiwanie przekroczysz te parametry, to strona po prostu przestanie działać. I radź sobie sam.

Serwer dedykowany w Częstochowie Serwer dedykowany w Częstochowie to osobny komputer, który znajduje się na serwerowni. Jest przeznaczony wyłącznie do Twojej dyspozycji. Jest to z pewnością najdroższe rozwiązanie. Przeznaczone jest dla największych firm, które generują wręcz gigantyczny ruch. Serwery dedykowane w Częstochowie zapewniają bezpieczny zapas mocy obliczeniowej. W większości przypadków nie jest on w pełni wykorzystywany. Mimo tego klienci są zobowiązani za niego zapłacić. W dodatku bez właściwych umiejętności technicznych albo pomocy administratora serwer dedykowany w Częstochowie będzie bezużyteczny. Musisz również pamiętać o tym, że w razie awarii tego rodzaju serwera jego przywrócenie jest o wiele trudniejsze niż w przypadku tradycyjnego serwera współdzielonego w Częstochowie z uwagi na określone procedury. Bywa również tak, że restart serwera dedykowanego w Częstochowie zajmuje bardzo długo. Może być to nawet kilka lub kilkanaście godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Super-www tworzenie i projektowanie stron www logo png

Piotr Piłka

Rafał Krupski