Najpopularniejsze systemy CMS.

jaki system CMS wybrać tworzenie stron www internetowych

Jakie są najbardziej popularne systemy CMS? Czym tak w ogóle jest CMS? Mówiąc najprościej jest to system zarządzania treścią na stronie internetowej. Za sprawą CMS możesz dodawać wpisy, zdjęcia, jak również zmieniać kolory na stronie i dopasowywać ją do swoich potrzeb. Jednym z najbardziej popularnych systemów CMS jest WordPress. Jednak nie jest to jedyny dostępny CMS. W tym wpisie omówimy inne, które są prawie tak samo dobrze znane. Za sprawą systemu zarządzania treścią właściciel strony internetowej nie musi posiadać profesjonalnej wiedzy o tworzeniu stron www. To właśnie systemy CMS są przeznaczone do tego, żeby systematycznie, krok po kroku przeprowadzić Cię przez proces zarządzania zmianami na Twojej stronie internetowej. Wiele firm w cenie projektu opracowuje również instrukcję obsługi tego rodzaju systemu, jak również przeprowadza krótkie szkolenie. Uważamy, że WordPress jest najlepszym systemem CMS do tworzenia oraz zarządzania stronami internetowymi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając CMS?

Prosty w obsłudze system zarządzania treścią jest najważniejszym elementem. System CMS powinien być intuicyjny, logiczny oraz taki, do którego bez problemu będziesz mógł znaleźć poradniki, tutoriale oraz dokumentację, gdy tylko będziesz miał z nim jakiś problem. Jeżeli sam chcesz zarządzać treścią na Twojej stronie internetowej, to musisz wybrać system CMS, na temat którego jest duża ilość informacji w Internecie. Następną sprawą są moduły i rozszerzenia. Można je stosować, gdy używa się systemu CMS. Na czym to polega? Dzięki nim można bardzo prosto dodawać nowe moduły oraz funkcjonalności strony internetowej. Musisz również zwrócić uwagę na to, żeby system CMS posiadał dużą liczbę gotowych szablonów. Jeżeli nie masz pieniędzy na projekt indywidualny, to wystarczy, że wybierzesz gotowy szablon i zainstalujesz go na swoim systemie CMS. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również zyskasz nowoczesny wygląd strony z bardzo dobrym systemem zarządzania treścią.

Najpopularniejszym systemem CMS jest WordPress w Rybniku

WordPress w Rybniku jest na tak samo wysokim poziomie już od bardzo wielu lat. Warto zwrócić uwagę na to, że prawie 25 procent stron internetowych na całym świecie zostało postawionych na platformie WordPress. Jakie są zalety systemu CMS WordPress w Rybniku? Najważniejsze jest to, żebyś zwrócił uwagę na jego kilka atutów. Przede wszystkim WordPress w Rybniku posiada dosłownie tysiące wtyczek. W większości przypadków są one udostępniane za darmo. Co więcej, WordPress w Rybniku daje możliwość zarządzania rozbudowanym menu. Na WordPressie w Rybniku instalowanie wtyczek i szablonów jest bardzo proste. WordPress w Rybniku oferuje intuicyjne zarządzanie treścią. Jakie są wady systemu CMS WordPress w Rybniku? Część elementów, które chcesz zmodyfikować, wymaga znajomości języka PHP. Kolejna wada jest taka, że niektóre wtyczki zainstalowane na platformie WordPress w Rybniku muszą być często aktualizowane. W przeciwnym razie platforma nie działa poprawnie. Minusem jest również to, że strony internetowe na WordPressie w Rybniku należy zabezpieczyć przed atakami hakerów.

Kolejnym bardzo popularnym systemem CMS jest Joomla we Wrocławiu

Jakie zalety ma Joomla we Wrocławiu? Na pewno trzeba zaliczyć do nich niezwykle prostą instalację. Wśród zalet Joomli we Wrocławiu trzeba również wymienić duży wybór narzędzi, czyli dokumentacji, tutoriali. W dodatku często można uzyskać od innych użytkowników pomoc na forach internetowych. W Joomli we Wrocławiu jest wiele szablonów do wyboru, tak samo jak na WordPressie w Rybniku. Do zalet Joomli we Wrocławiu należy jeszcze dodać wielofunkcyjność panelu administracyjnego. Jakie są wady Joomli we Wrocławiu? Przede wszystkim jest ona o wiele droższa niż WordPress w Rybniku. Zarówno jeżeli chodzi o jej produkcję, jak i zakup wtyczek. Panel administracyjny w Joomli we Wrocławiu jest dosyć skomplikowany dla osób, które są początkujące i miały niewiele do czynienia z zarządzeniem treścią na stronie. Aktualizacja platformy Joomla we Wrocławiu jest dosyć skomplikowana. Trzeba też aktualizacje oraz rozszerzenia śledzić na bieżąco, co może zajmować sporo czasu.

Trzecim na naszej liście systemem CMS jest Drupal w Częstochowie

Jakie są zalety tego systemu CMS? Drupal w Częstochowie sprawdza się właściwie, jeżeli strona internetowa ma posiadać wiele treści różnego rodzaju, na przykład: teksty, wideo oraz zdjęcia. Mamy tutaj na myśli tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy wpisów. Drupal w Częstochowie z pewnością nie jest systemem CMS dla każdego. Drupal w Częstochowie posiada rozbudowany panel administracyjny, który daje możliwość tworzenia grup użytkowników oraz przyznawania im określonych ról. To jego niezaprzeczalny atut. Drupal w Częstochowie posiada również kilka tysięcy dostępnych wtyczek. Natomiast jeżeli chodzi o wady systemu CMS Drupal w Częstochowie to jego instalacja wymaga dość obszernej wiedzy na temat platformy. W dodatku Drupal w Częstochowie jest bardziej skomplikowany w użytkowaniu, niż WordPress, czy Joomla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Super-www tworzenie i projektowanie stron www logo png

Piotr Piłka

Rafał Krupski