Jakie są koszty założenia sklepu internetowego?

jak tworzyć sklep internetowy krok po kroku tworzenie sklepu internetowego super www

Zanim założysz sklep internetowy możesz się spotkać ze skrajnie odmiennymi opiniami w zakresie kosztów uruchomienia tego rodzaju przedsięwzięcia. Jakie są koszty założenia sklepu internetowego? Co ma na nie wpływ? Czy jest to poważna inwestycja? Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Przyjmuje się, że co miesiąc otwiera się nawet kilkaset nowych sklepów internetowych. Część z nich jest zakładana przez nowych przedsiębiorców. Natomiast część to sklepy, które działały do tej pory w tradycyjny sposób. Sklep internetowy to głównie szansa na proste i praktycznie nieograniczone dotarcie do potencjalnych klientów w Polsce, w Europie i na całym świecie.

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Rozkręcenie swojego biznesu internetowego w dzisiejszych czasach jest o wiele tańsze i mniej skomplikowane niż założenie niewielkiego sklepu osiedlowego. Kiedyś było inaczej. Profesjonalny oraz w pełni funkcjonalny sklep internetowy można otworzyć już za kwotę 1000-2000 zł. Uwaga! W tym przypadku mówimy tylko i wyłącznie o podstawowych funkcjonalnościach. Od czego jest zależny koszt utworzenia sklepu internetowego? Jakie więc są koszty sklepu internetowego? Końcowy koszt sklepu internetowego jest uzależniony od kilku kwestii. W skrócie postaramy się je omówić w tym wpisie. O czym powinieneś wiedzieć na początku? Zacznijmy od podstaw, czyli od…platformy e-commerce.

Oprogramowanie sklepu internetowego w Raciborzu– platforma e-commerce

Na początku musisz sprawdzić, na czym tak naprawdę Ci zależy. Jakie są potrzeby Twojego biznesu. Najważniejszym krokiem, żeby stworzyć atrakcyjny i funkcjonalny sklep internetowy jest dokładne określenie, jakie masz potrzeby oraz jakie one będą w przyszłości. Sklep internetowy powinien się rozwijać razem z Twoim biznesem. Obecnie są dostępne przy rodzaje oprogramowania sklepu internetowego w Raciborzu. Pierwsze z nich to bezpłatne platformy open-sorce. Oprogramowanie sklepu internetowego w Raciborzu typu open source WordPress + WooCommerce, PrestaShop, Magento ma wiele zalet. Należy do nich zaliczyć na przykład: praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju, instalacji dodatków, bezpłatny skrypt, popularność, wzajemną pomoc użytkowników na grupach facebookowych. Minusem może być to, że część funkcjonalność sklepu jest dodatkowo płatnych. Drugi rodzaj oprogramowania sklepu internetowego w Raciborzu to płatna platforma. Jest to  sklep internetowy z abonamentem. Mówiąc jeszcze inaczej jest to Model SaaS , czyli software as a service. Polega on na tym, że wynajmujesz oprogramowanie sklepu jako usługę udostępnianą przez producenta. Warto tutaj wymienić na przykład takie firmy jak: Shoplo, Shoper, Clickshop, RedCart, IdoSell, Sote, Sky-shop, iStore. Na pewno słyszałeś o choćby jednej z nich. Platformy, które oferują tego rodzaju rozwiązania proponują zazwyczaj model abonamentowy. Oznacza to, że pobierają opłatę raz na rok, czasami raz na miesiąc. Gdy porównamy opłaty w różnego rodzaju platformach abonamentowych, to dobrze jest porównać opłaty, jakich powinieneś się spodziewać w kolejnych latach. Zazwyczaj pierwszy rok to abonament, który dostajesz w jakiejś promocji. Musisz pamiętać o tym, że jesteś tylko właścicielem sklepu i to pozornym. Wynajmujesz go od platformy. Gdy chcesz go przenieść, to będzie to bardzo problematyczne. Jak widzisz nie jest wcale tak różowo, jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Zazwyczaj w abonamencie masz dostęp do wielu rozszerzeń, na przykład płatności, kurierów, integrację z serwisem Allegro. Jesteś jednak w bardzo dużym stopniu zależny od szablonów sklepu. W dodatku nie posiadasz dostępu do kody. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w takim przypadku funkcjonalności sklepu są znacznie ograniczone. Często, jeżeli chcesz dodać więcej produktów, które są limitowane lub skorzystać z rozwiązania którego potrzebujesz musisz przejść na droższy pakiet. Ostatnia opcja oprogramowania sklepu internetowego w Katowicach to platformy dedykowane. Nie będziemy się tutaj zbytnio rozpisywać. Sklep dedykowany jest w stu procentach dopasowany do Twoich potrzeb. Jego koszt wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy zł. Cena utworzenia takiego sklepu internetowego jest zazwyczaj ustalana indywidualnie.

Konfiguracja oprogramowania sklepu internetowego w Rybniku

Gdy już zainstalujesz wybrane przez Ciebie oprogramowanie sklepu internetowego w Katowicach, to masz do dyspozycji czysty sklep. Mogą się w nim oczywiście znajdować jakieś przykładowe produkty, ale nic więcej. Żeby uruchomić sklep potrzebna jest Ci konfiguracja oprogramowania sklepu internetowego w Rybniku. Najlepiej konfigurację oprogramowania sklepu internetowego w Rybniku jest powierzyć agencji interaktywnej. Koszty sklepu internetowego zaczynają się od 1000 zł.

Projekt graficzny sklepu internetowego w Jastrzębie-Zdrój

Pora teraz pomyśleć o projekcie graficznym sklepu internetowego w Gdańsku. Platformy abonamentowe mają w swojej ofercie gotowe szablony w cenie abonamentu. Taki szablon można również kupić samodzielnie. Jego ceny zaczynają się od 400 zł. Odpowiedni projekt graficzny sklepu internetowego w Jastrzębie-Zdrój na pewno zatrzyma na Twojej stronie klienta na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Super-www tworzenie i projektowanie stron www logo png

Piotr Piłka

Rafał Krupski